תיאטרון באר שבע

 

אין כל ספק כי באר שבע הפכה זה מכבר לכר פורה עבור יצירה תרבותית במגוון תחומים. החל מהצלחות בתחום הקולנוע, דרך זמרים ולהקות מהדרום אשר עושים חיל בראש מצעדי הפזמונים, וכלה בהצגות תיאטרון מובילות. ואכן, ביקור בבירת הנגב יכול להיות מושלם במידה ותשולב בו גם הצגה בתיאטרון באר שבע.

תיאטרון באר שבע יחגוג השנה (2013) ארבעה עשורים להיווסדו. הכל התחיל בשנת 1973 ביוזמתו של גרי בילו ז"ל והשחקניות נעמי בלומנטל ומרגלית סטנדר. השלושה נהנו מתמיכתו של ראש העיר דאז, אליהו נאווי, וסגנו בנץ כרמל ז"ל (מחזיק תיק התרבות בעירייה). באמצעות שיתוף פעולה המקפל בתוכו תקוות וחלומות, הצליחה החבורה להרים את תיאטרון באר שבע – יש מאין.

מייסדי התיאטרון ידעו זה מכבר כי מדובר במוסד תרבותי מהשורה הראשונה אשר יהיה "אחר ושונה" מהתיאטראות במרכז ובצפון. תיאטרון באר שבע, בדומה לשאר מוסדות התרבות בעיר הדרומית, מחובר בעבותות לקהילה המקומית. מקורות השראתו יונקים מהתרבות הדרומית והיצירה בתיאטרון נעשית ביחד עם הקהילה ולמענה.

מדי עונה, תיאטרון באר שבע מעמיד חמש הפקות אשר עמן הוא מופיע הן באולמות בדרום והן ברחבי הארץ. הצגותיו של התיאטרון משלבות אפוא סיפורים מכל קצוות החברה הישראלית והשחקנים המקומיים חוברים לאושיות המובילות בתחום. נציגי כל שכבות האוכלוסייה פוקדים את הצגות תיאטרון באר שבע, החל מאנשי רוח, דרך מקבלי החלטות וכלה באמנים ושוחרי תרבות. באמצעות הצגותיו, תיאטרון באר שבע מהווה לא רק נציג תרבותי של החברה הישראלית, אלא גם סמן דרומי ביצירה המקומית. לא אחת, הצגות פרי תיאטרון באר שבע חוצות את הים ומועלות בתיאטראות המובילים בעולם.

שילוב עם הקהילה

כיום, כ-30 שחקנים פעילים במסגרת תיאטרון באר שבע. מדובר בשורה ארוכה של שחקנים מובילים בתחומם אשר למדו את רזי המשחק בבתי הספר הטובים בארץ. כמו כן, צוות התיאטרון כולל גם עשרות עובדים נוספים אשר כולם מתגוררים בבירת הנגב וסביבתה. במרוצת השנים, התיאטרון ידע לשלב בין שחקנים ותיקים לבין כישרונות צעירים. שחקנים מן השורה הראשונה בישראל החלו את דרכם בתיאטרון באר שבע. בין הבוגרים המפורסמים ניתן למנות את השחקנים דורון תבורי, נעמי בלומנטל, אתי שילוני ועוד.

תיאטרון באר שבע מחויב בראש ובראשונה לקהילה. הדבר מקבל ביטוי במסגרת שיתוף ארגונים וגופים חברתיים שונים בתעשייה התרבותית כגון מועדוניות נוער, בתי ספר, ארגוני נכים, חיילים ועוד. בני הקבוצות הללו נהנים מכרטיסים מוזלים (עד כדי חינם) וזאת במטרה לאפשר גם להם ליהנות מתרבות גבוהה ואיכותית.

תיאטרון באר שבע – בילוי לכל המשפחה

תיאטרון באר שבע מעניק לתיירים המבקרים בבירת הנגב הזדמנות אמיתית לצפות בהצגות איכותיות מהמדרגה הראשונה. מדובר ללא ספק במוסד התרבותי החשוב ביותר מדרום לגוש דן. אולמות התיאטרון מפוארים ונגישים, אך מומלץ כמובן לרכוש כרטיסים מבעוד מועד.

הבילוי בתיאטרון באר שבע מתאים לכל המשפחה. התיאטרון איננו פונה רק לקהל הבוגר ומועלות בו גם שורה ארוכה של הצגות לילדים ולנוער. ואכן, אין ספק כי הנגשת החוויה התיאטרלית עבור צעירים וילדים הופכת את הביקור בתיאטרון לבילוי משפחתי לכל דבר ועניין. תדירות הצגות הנוער גוברת באופן משמעותי בתקופות החגים והחופשות מבתי הספר. עם זאת, גם העומס גדל בהתאמה. על כן, במידה ואתם מעוניינים לשלב הצגה בטיול המשפחתי לבאר שבע, הקפידו לרכוש מראש את הכרטיסים. חשוב לציין כי גופים שונים מעניקים הנחות מבחינת כרטיסים להצגות וכדאי בהחלט לבחון זאת בטרם עת. לעיתים, ניתן להשיג מבצעים מרשימים במיוחד המוזילים את החוויה והופכים אותה לנגישה עבור כל כיס.

* מגדלי בן גוריון, האלטרנטיבה למלונות בבאר שבע מציע לכם אירוח ברמה גבוהה בבאר שבע לטיול מושלם בלי לדאוג למחירים.