פרויקט נחל ב"ש – בירת הנגב על המפה

קשה להתעלם מהשינויים הנהדרים אשר עוברים בשנים האחרונות על באר שבע וסביבתה. בעקבות השילוב המרתק בין פרויקטים איכותיים, חיים סטודנטיאליים תוססים, והיסטוריה עשירה, בירת הנגב הפכה לשם דבר מבחינת תיירות פנים וחוץ בישראל.

כיום, יותר ויותר ישראלים ותיירים מדרימים לצפון הנגב על מנת ליהנות מחוויית אירוח בבאר שבע ומשלל האטרקציות אשר יש לעיר להציע. אזור הנגב הצפוני מהווה תמהיל נהדר של חדש וישן, מודרני וקלאסי, מפואר ואינטימי. האתרים ההיסטוריים באזור מעניקים אפשרות ליהנות מפלאי היישוב בנגב מאז ומעולם, מסעדות איכותיות מציעות תפריטים המשלבים בין מזרח ומערב, וחדרי מלון בבאר שבע הופכים את הטיול לחופשה מלאה וגדושת חוויות. אירוח בבאר שבע מעניק את החוויה המושלמת לכל אורח, החל מזוגות צעירים וכלה במשפחות מרובות ילדים.

פארק נחל באר שבע – הבילוי המושלם

אחד הפרויקטים המרהיבים בעיר הדרומית הינו פארק נחל באר שבע. מדובר בפארק הנע לאורך 8 ק"מ לצידו של נחל באר שבע, מהערוצים הגדולים והיפים ביותר בנגב הצפוני (אורכו המלא מגיע לכ-50 ק"מ). ההחלטה על הקמת הפארק הייתה פרי של שיתוף פעולה יחיד במינו בין גורמים שונים כגון עיריית באר שבע, המשרד לאיכות הסביבה, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הקרן הקיימת לישראל ועוד.

הפרויקט כלל משימת שיקום מורכבת אשר ביקשה להחזיר "עטרה ליושנה" לנחל באר שבע, ועלותו הכוללת מוערכת בכ-400 מיליון שקלים. במסגרת הפרויקט השאפתני, אמור לקום לצידו של נחל באר שבע פארק עצום המשתרע על שטח של כ-5,300 דונמים. בפארק יוקם אמפיתיאטרון בן כ-12,000 מקומות (הגדול בישראל), טיילת מרהיבה, ספורטק, מסלולי אופניים, פינות ישיבה משפחתיות, מדשאות מפוארות ועוד.

כמו כן, בפברואר השנה, במסגרת טקס רב רושם, הונחה במעמד ראש הממשלה וראש העיר אבן הפינה לאגם מים מלאכותי בפארק נחל באר שבע. מדובר באגם בגודל כחמישה דונמים אשר לאחר הקמתו יהפוך לאגם השני בגודלו בישראל (לאחר הכנרת).

הקמתו של הפרויקט טרם הסתיימה אך עבודות השיקום בנחל התחילו כבר בשנת 2001. למעשה, אורחי מלונות בבאר שבע יכולים כבר היום להתרשם וליהנות מהמתחם המשוקם. לאחרונה, הפרויקט קיבל גם תו איכות בינלאומי. איגוד המטיילים האירופאי העניק ל"סובב באר שבע", שביל טבעתי מרשים העובר בפארק, את המקום השלישי המכובד בפרס הסביבתי היוקרתי מטעמו לשנת 2012. בהחלטה להעניק את הפרס לבאר שבע, צוין כי השביל "משלב שורה ארוכה של אלמנטים כגון פנאי, סביבה, היסטוריה, גיאוגרפיה, ספורט ועוד". במהלך הטקס להנחת אבן הפינה לאגם המלאכותי, השר לאיכות הסביבה אמר כי במידה והעבודות תתקדמנה על פי לוח הזמנים המשוער, הפארק יעמוד על תילו כבר בשנת 2016.

מה אפשר לראות?

ובכן, לקחתם מלון בבאר שבע או בסביבה ואתם מעוניינים לבקר בפארק המרהיב? אין ספק שצפויה לכם חוויה מדליקה ומרתקת. נחל באר שבע הינו אפיק היסטורי אשר שימש כעורק חיים כלכלי וחברתי עבור באר שבע וסביבתה מזה דורי דורות. במקום תוכלו להתרשם מתל באר שבע, אתר בו נחשפו שרידיה של עיר מהתקופה הישראלית הקדומה (מהמאה העשירית לפנה"ס). כמו כן, תוכלו לצעוד על הטיילת בפארק עד לגשר הטורקי (אחד האתרים המרשימים ביותר מבחינת תיירות בבאר שבע). הגשר, אשר חוצה את הנחל, הינו שריד של גשר עתיק עליו נמתחה מסילת הברזל העות'מאנית שנבנתה בכדי לחבר בין עפולה ומצרים. בנוסף, ניתן לבקר בבית אשל המספר את סיפורם של באר שבע והחלוצים היהודים במאבק על הקמתה של המדינה שבדרך.

בעקבות ההתפתחות האדירה בגזרת התיירות בבאר שבע, הוקמו באזור יחידות אירוח רבות. בין אם אתם מעוניינים בנופש זוגי ורומנטי, ובין אם החלטתם לארגן חופשה משפחתית, אין ספק כי הדרום יוכל בהחלט "לספק עבורכם את הסחורה". בשנים האחרונות נפתחו אלפי חדרי אירוח בבאר שבע ובסביבתה, והגיוון האדיר פונה לכל הקהלים. מלונות בבאר שבע מציעים אפוא את החוויה המלאה, החל מאזור מרהיב ביופיו, דרך אוכל משובח, וכלה באטרקציות המתאימות הן למבוגרים והן לקטנטנים.

מעוניינים לשלב אירוח בבאר שבע במגדלי בן גוריון ? הקליקו כאן