ספורט אתגרי בבאר שבע

 

ספורט אתגרי הינו ללא ספק אחת מהאטרקציות המדליקות ביותר שניתן לשלב במהלך טיול. במידה והחלטתם לנסוע דרומה לבירת הנגב, תשמחו לדעת כי קיימות באזור אופציות רבות לפעילות ספורט אתגרי. הסיבה לכך הינה פשוטה. ספורט אתגרי ונופים מדבריים נחשבים ממש לאחים אשר הופרדו בלידתם. דהיינו, פעילות זו משתלבת היטב בנוף הצחיח של המדבר על מרחביו העצומים.

ספורט אתגרי בבאר שבע יכול להגיע במספר רמות ופעמים רבות הוא מתאים גם לבילוי משפחתי, אפילו עבור קטנטנים אמיתיים. מיותר לציין כי בניגוד לאטרקציות רבות במסגרת טיול משפחתי, ספורט אתגרי יכול בהחלט לגרום הנאה גם למבוגרים שבחבורה. תחת המונח "ספורט אתגרי" ניתן למצוא שורה ארוכה של פעילויות. לדוגמא, קרטינג, טרקטורונים, ג'יפים, סנפלינג, טיולי רכיבה ועוד. כפי שצוין לעיל, אזור באר שבע והנגב "התברך" באטרקציות מסוג זה. להלן דוגמא לכמה אפשרויות העומדות לרשותכם מבחינת ספורט אתגרי בבאר שבע.

טיולי ג'יפים וטרקטורונים

הספורט האתגרי הנפוץ ביותר באזור הדרום הינו טיול ג'יפים. מדובר בחוויה לכל המשפחה אשר במהלכה תוכלו "לחרוש" את המדבר על גבי ג'יפים פתוחים ומסעירים. הטיול המטלטל (תרתי משמע) מהווה אטרקציה מדליקה ביותר אשר ניתן לשלבה בכל טיול לבירת הנגב והדרום. טיולים אלה יכולים להיות בכל שעות היממה והיקפם ומשכם משתנה מחברה לחברה ומאזור לאזור.

כמו כן, מומלץ להתאים את הטיולים לעונה הרלבנטית וזאת על מנת לשלב במסגרתם אטרקציות נוספות. למשל, ניתן לבחור בטיול ג'יפים בעונת פריחת הכלניות, ובכך גם לצפות במשטחים אדמדמים רחבי היקף המכסים חלקים עצומים במדבר בתקופות מסוימות בשנה. כמו כן, לאחר הגשמים, תוכלו לבחור בטיול ג'יפים המבקר גם בגבי מים ובנחלים המתמלאים בזרימה שוצפת. טיולי שיטפונות על גבי ג'יפים ידועים אף הם כחוויה מיוחדת במינה.

בדומה לטיולי הג'יפים, גם טיולי טרקטורונים הינם אטרקציה פופולארית במיוחד בקרב ישראלים רבים. הרכיבה על הטרקטורון מאפשרת גישה לאזורים מיוחדים וזאת תוך כדי טיפוס על שבילים צרים ותלולים. הטרקטורון מגיע גם למהירויות מרשימות וחווית הרכיבה עליו יכולה לרגש אף את הציניקנים הגדולים ביותר. גם כאן מומלץ לבחור בטיול המשלב חוויות נוספות כגון מים, פריחה, אתרים ארכיאולוגיים או תצפיות רחבות היקף אל עבר נופים מדבריים בתוליים.

טיולי רכיבה

אתרים רבים מציעים טיולי רכיבה על סוסים, חמורים וגמלים. בין אם בחרתם בסוס אצילי, ובין אם החלטתם לרכב על "ספינת המדבר", אין ספק כי מדובר בחוויה לכל החיים. טיולי רכיבה באזור הנגב והדרום הינם כר פורה לתמונות באלבום המשפחתי אשר יישארו כמזכרת לעולמי עולמים. טיולים אלה מתאימים הן למבוגרים והן לקטנטנים והם מעניקים אפשרות לנדוד במדבר כפי שעשו זאת אבות אבותינו לפני אלפי שנים. החיבור בין הנוף האצילי של הנגב, עם רכיבה על סוסים או גמלים, הינה חוויה מרגשת מאין כמוה. גם כאן, קיימת אפשרות של שילוב הפעילות עם אטרקציות נוספות (למשל, רכיבה על גמלים וביקור במאהל בדואי).

סנפלינג

טיולי סנפלינג הינם טיולים נפוצים ביותר באזור הדרום והנגב. אזור הנגב התברך בשורה ארוכה של נחלים ומצוקים המאפשרים טיולי "אקסטרים" על בסיס סנפלינג. סנפלינג, או בעברית "גלישת צוקים", הינו חוויה מדהימה המאפשרת לגעת במדבר באופן ייחודי ומרגש. גם טיולים אלה ניתן לעשות ביחד עם כל המשפחה. חברות המתמחות בתחום תוכלנה לקחת אתכם לאתרים מרהיבים וגלישה על צוק מדברי הינה בהחלט זיכרון שיישאר שלכם לנצח. לא זו אף זו, ישנם מקומות במדבר אשר לא ניתן להגיע אליהם אלא באמצעות חבלים וגלישת צוקים. למשל, לאחר הגשמים ישנם גבים במדבר הנמצאים בערוצים תלולים. גבים אלה מתמלאים מים במהלך החורף, ובשל הצל השורה עליהם הם אינם מתאדים במהירות. אי לכך, גלישה לערוץ מסוג זה תוכל לאפשר ביקור בנווה מדבר אמיתי.

אופניים

המודעות בנוגע לטיולי אופניים הפכה זה מכבר לתופעה המתפשטת בקרב ישראלים רבים. כיום, כמעט מדי שבת, פוקדים את אתרי הטבע בישראל רוכבי אופניים רבים. מיותר לציין כי גם בנגב, על נופיו הקדמוניים, ניתן לראות רוכבים המדוושים להנאתם בצד הדרך. טיולי אופניים יכולים כמובן להתאים לכל המשפחה. כמו כן, אינכם צריכים להיות רוכבים מקצועיים. ישנם מסלולים במגוון רמות הפרושים לאורכו ולרוחבו של הנגב. למשל, טיולי אופניים בבאר שבע יכולים להתקיים בפארק באר שבע הסמוך לעיר (פארק עצום שהוקם לאחרונה לרווחת התושבים ובו פינות חמד, צמחיה, מדשאות, שבילים מסודרים וכו'). ישנן חברות המשכירות אופניים לכל המשפחה על בסיס שעתי או יומי. חברות אלה תשמחנה גם לספק לכם מדריכים ו/או מפות עבור מסלולים המתאימים לרמת המשתתפים.ספורט אתגרי הינו ללא ספק אחת מהאטרקציות המדליקות ביותר שניתן לשלב במהלך טיול. במידה והחלטתם לנסוע דרומה לבירת הנגב, תשמחו לדעת כי קיימות באזור אופציות רבות לפעילות ספורט אתגרי. הסיבה לכך הינה פשוטה. ספורט אתגרי ונופים מדבריים נחשבים ממש לאחים אשר הופרדו בלידתם. דהיינו, פעילות זו משתלבת היטב בנוף הצחיח של המדבר על מרחביו העצומים.

ספורט אתגרי בבאר שבע יכול להגיע במספר רמות ופעמים רבות הוא מתאים גם לבילוי משפחתי, אפילו עבור קטנטנים אמיתיים. מיותר לציין כי בניגוד לאטרקציות רבות במסגרת טיול משפחתי, ספורט אתגרי יכול בהחלט לגרום הנאה גם למבוגרים שבחבורה. תחת המונח "ספורט אתגרי" ניתן למצוא שורה ארוכה של פעילויות. לדוגמא, קרטינג, טרקטורונים, ג'יפים, סנפלינג, טיולי רכיבה ועוד. כפי שצוין לעיל, אזור באר שבע והנגב "התברך" באטרקציות מסוג זה. להלן דוגמא לכמה אפשרויות העומדות לרשותכם מבחינת ספורט אתגרי בבאר שבע.

* במידה והחלטתם לנסוע דרומה לבירת הנגב, נשמח לארח אתכם במגדלי בן גוריון, האלטרנטיבה להשכרת חדרים במלונות באר שבע , שהפך ליעד פופולארי לאירוח ולינה בבאר שבע עבור גורמים מקצועיים ופרטיים כאחד, לטיול מושלם בלי לדאוג למחירים.