מסעדות בבאר שבע

 

בדומה לתחומים נוספים, גם ענף המסעדנות בבאר שבע עבר בשנים האחרונות מהפכה של ממש. המודעות בנוגע לאוכל איכותי ומודרני, בשילוב עם מסעדות מסורתיות וותיקות, הפכו את בירת הנגב למוקד מוביל מבחינת בילויים קולינאריים. ניתן לציין גם את אלפי הסטודנטים הפוקדים את באר שבע מדי שנה. מדובר בצעירים תוססים אשר הביאו עמם דרישה לאוכל משובח ושירות איכותי. ואכן, המסעדות בבאר שבע "הרימו את הכפפה" ורבות מהן עברו שדרוג משמעותי בשנים האחרונות. לצידן נפתחו מסעדות חדשות המציעות תפריטי פיוז'ן מגוונים ומדליקים.

מיותר לציין כי (כמעט) כמו בכל תחום בבאר שבע, גם כאן קיים שילוב מוצלח של ותיק מול חדש (או אם תרצו, קלאסי מול מודרני). דהיינו, לצד השחקנים החדשים במגרש הקולינארי, עדיין ניצבות בבאר שבע מסעדות ותיקות אשר חוגגות מדי שנה ימי הולדת דו-ספרתיים.

אין ספק כי ניתן בהחלט לצאת לאכול בבאר שבע. זוגות צעירים ומשפחות המגיעים לחופשה בבאר שבע יכולים ליהנות באופן מעורר השתאות ממגוון המסעדות בבירת הנגב. יודגש כי העירייה המקומית פועלת אף היא במסגרת הקולינאריה בדרום. העירייה יצרה מספר מתחמי בילוי איכותיים בהם קיימות עשרות מסעדות, והיא משקיעה כספים רבים בסיוע לעסקים קטנים בתחילת דרכם.

למשל, בשכונת ו' בבאר שבע ישנו מתחם מסעדות מרשים במיוחד המשתרע בין רחוב רינגלבלום ועד רחוב יוסף בן מתתיהו. מדובר באזור ברדיוס של כחצי ק"מ ובו מסעדות ובתי קפה המציעים חוויה קולינארית מיוחדת במינה ממגוון מטבחים.

לאכול בבאר שבע – שילוב בין ותיק למודרני

כפי שצוין לעיל, הבחירה לאכול בבאר שבע יכולה לשלב בין ותיק למודרני ובין ישן לחדש. בבאר ישנן מסעדות ותיקות אשר מגישות מזה עשרות שנים מנות איכותיות אשר שמן יצא למרחוק. חלק בלתי מבוטל מהמסעדות הותיקות והמצוינות בבאר שבע נמצא בעיר העתיקה. מדובר בבתי אוכל משפחתיים אשר מתגאים בפני לקוחותיהם במסורת הנמשכת עשרות שנים. מסעדות אלה כוללות ארוחות פועלים, בשרים, אוכל רחוב ועוד. מבקרים אשר מגיעים למסעדות הותיקות בבאר שבע מספרים על חוויה קולינארית מפתיעה ואיכותית. כמו כן, ביקור באזורים הללו יכול לכלול גם טיול במבניה ורחובותיה הציוריים של העיר העתיקה בבאר שבע.

במידה ואינכם מחובבי הז'אנר הקלאסי, תוכלו ליהנות בבאר שבע גם ממגוון מסעדות חדשות אשר נפתחו בבירת הנגב בשנים האחרונות. כשם שענף הקולינאריה הישראלי עבר בשני העשורים האחרונים מהפכה של ממש, כך הדברים נכונים גם לגבי באר שבע. מאז אמצע שנות ה-90, נפתחו בבירת הנגב שורה ארוכה של מסעדות מודרניות מדליקות המציעות מטבח פיוז'ן עם נגיעות מקומיות. תופתעו לגלות כי חופשה רומנטית בבאר שבע יכולה לכלול ערב במסעדת טאפסים איכותית או צלילה אל נבכי המטבח האיטלקי. ניתן למצוא בבאר שבע מסעדות מכל סוג ומכל אופי.

חרף תדמיתה ה"שמרני" משהו של בירת הנגב, חשוב לציין כי לא כל המסעדות בעיר הינן כשרות למהדרין. אכן, ישנן יותר מסעדות כשרות ממסעדות שאינן כשרות, וזאת בהתאם לאוכלוסייה המקומית. עם זאת, ניתן למצוא בבאר שבע גם מסעדות לא כשרות המציעות לבאים בשעריהן תפריטים הכוללים פירות ים וכדומה. כמו כן, ישנן גם מסעדות רבות הפתוחות לקהל הרחב בשבתות וחגים.

לסיכום,

אין כל ספק כי חלה התפתחות אדירה בתחום המסעדנות והקולינאריה בבאר שבע והדרום. מדובר כמובן בתופעה ארצית אשר מקרינה בין השאר על בירת הנגב. בשנים האחרונות, הצטרפו למסעדות הותיקות בבאר שבע גם מסעדות חדשות ומודרניות המציעות תפריטים חדשניים, מגוונים ואיכותיים (לא פחות ממה שניתן למצוא במרכז תל אביב). ואכן, ניתן לשלב במסגרת ביקור ו/או חופשה בבאר שבע גם ערב באחת המסעדות האיכותיות בדרום.

* מגדלי בן גוריון, האלטרנטיבה למלונות בבאר שבע מציע לכם אירוח בבאר שבע לביקור מושלם במחירים הוגניים.