טיולי אופניים בבאר שבע

טיולי אופניים הפכו בשנים האחרונות לתופעה נפוצה ופופולארית בכל רחבי הארץ. מדי שבת וחג, ישראלים רבים מעמיסים על הרכב את האופניים ונוסעים לטיולים בשטח ובכבישים באזורים שונים במדינה. מהצפון ועד הדרום, ניתן לראות את רוכבי האופניים בצידי הדרכים, מפדלים ונהנים מנופים עוצרי נשימה ומהרוח המכה בפניהם.

באר שבע תפסה אף היא מקום של כבוד באופנת ספורט זו. רבים מדרימים לאזור באר שבע והנגב על מנת ליהנות מטיולי אופניים איכותיים בנופים מיוחדים. ניתן למעשה לחלק טיולי אופניים בבאר שבע לשני סוגים עיקריים. טיולים "עצמאיים" אשר מתקיימים במסגרת קבוצת רוכבים (חובבים או מקצועיים), וטיולים משפחתיים המתקיימים על בסיס השכרת אופניים ונסיעה באזור מוגדר מראש (וידידותי למשתמש).

מבחינת הסוג הראשון (טיולי אופניים בבאר שבע המאורגנים על ידי רוכבים מקצועיים או חובבים), טיולים אלה יכולים להשתלב כמובן במסגרת נסיעה לנופש בבאר שבע. באר שבע שופעת באתרים מרהיבים ובאזורי רכיבה מרתקים. מפורסם מכולם הינו פארק נחל באר שבע. מדובר בפארק רחב היקף ובו חורשות, מדשאות, אתרים היסטוריים, שבילי אופניים, גשרים מעוצבים, גן בוטני (השם דגש על צמחייה מדברית), מתחמי ספורט, פינות ישיבה ושירותים. כמו כן, ניתן כמובן לצאת לטיולי אופניים מסביב לבאר שבע באזורים הסמוכים לקיבוצים ולמושבים שבאזור. למעשה, כל הדרום מלא באתרים מיוחדים היכולים להיות גן עדן של ממש עבור רוכבי אופניים.

טיולי אופניים בבאר שבע – גם למשפחות

כפי שצוין לעיל, טיול אופניים בבאר שבע יכול להיעשות גם במסגרת המשפחתית. במקרים אלה, ניתן לשכור אופניים ולצאת לטיול משפחתי באזור. האתרים המדליקים בנגב, והכבישים המיוחדים בחבל ארץ זה, יכולים בהחלט להפוך טיול אופניים משפחתי לחוויה של ממש. כמו כן, אין ספק כי האלבום המשפחתי יתמלא בתמונות מרגשות המתעדות את החוויות המדליקות מהשטח. טיולי אופניים בבאר שבע יכולים להתקיים בתוך העיר עצמה, זאת תוך כדי סיור באתרים הפופולאריים (ההיסטוריים והתרבותיים). כמו כן, ניתן לנסוע גם בפארק נחל באר שבע, הפארק העצום שהוקם לאחרונה בבירת הנגב.

מיותר לציין כי טיול אופניים משפחתי יכול בהחלט להיות חוויה מיוחדת, לא רק בבאר שבע. מדובר באטרקציה מדליקה המשלבת את כל בני המשפחה (ללא יוצא מן הכלל). לעיתים, ניתן להשכיר גם אופניים דו-מושביים על מנת להעצים את החוויה עוד יותר. במידה והחלטתם לשלב בטיול גם השכרת אופניים, כדאי להכין מראש צידה לדרך ושמיכה דקה, ולערוך פיקניק משפחתי באחד האתרים המקסימים המתוכננים במהלך המסלול.

לסיכום,

טיולי אופניים בבאר שבע יכולים ללא ספק להיות חוויה מיוחדת במינה. הנופים המדבריים המרשימים המקיפים את בירת הנגב, והכבישים/השבילים המפותלים בהם ניתן לרכב, מתאימים במיוחד לטיולי אופניים. כמו כן, טיול אופניים משלב בין כל בני המשפחה והוא יכול לכלול גם ביקור באתרים נוספים (למשל – ביקור באתרים היסטוריים או ארכיאולוגיים במסגרת המסלול). במידה ואתם משתייכים לקבוצת רוכבים (מקצועית, יותר או פחות), תוכלו ליהנות ממגוון מסלולי רכיבה מדליקים באזור הדרום. למעשה, באפשרותכם "לחרוש" את המדבר עם האופניים, לכל כיוון ובכל וואדי.

להלן מספר אופציות להשכרת אופניים באזור באר שבע והדרום:

  1. קיבוץ בארי – השכרת אופניים לכל הגילאים והמלצות על מסלולי טיול לכל המשפחה.
  2. מיתר – חברת "צל הדרך" מציעה שלל אטרקציות מבחינת טיולים בדרום הארץ. בין השאר, החברה מוציאה טיולי אופניים, על בסיס פרטי או במסגרת קבוצתית, עם מדריך מטעם "צל הדרך".
  3. מושב סגולה – נמצא כ-50 דק' נסיעה צפונית לבאר שבע ומאפשר השכרת אופניים לפי שעה לכל הגילאים. השכרת האופניים מלוות בהמלצות בנוגע לטיולים באזור.
  4. גלגלוצה – 40 דק' נסיעה מערבית לבאר שבע, ניתן להשכיר אופניים ולטייל באזור מערב הנגב (אחד המקומות המרשימים במדינה מבחינת טיולי אופניים).

 

* מגדלי בן גוריון, האלטרנטיבה להשכרת חדרים בבתי מלון בבאר שבע מציע לכם אירוח ברמה גבוהה בבאר שבע לטיול מושלם בלי לדאוג למחירים.