באר שבע – מה בסביבה?

 

מדי שנה, יותר ויותר ישראלים מחליטים "להדרים" ולבקר בבירת הנגב. רבים פוקדים את מלונות באר שבע והסביבה, הן במסגרת זוגית והן בהרכב משפחתי. לא מדובר אלא בתופעה ההולכת וגוברת. 

בירת הנגב, אשר נמצאת בתנופת פיתוח אדירה, מציע לתייר המגיע בשעריה שורה ארוכה של אטרקציות המתאימות לכל סוג חופשה. ניתן לומר כי בין אם הזמנתם מלון בבאר שבע עבור חופשה משפחתית, ובין אם לקחתם חדרי אירוח בבאר שבע או בסביבה במסגרת נופש זוגי, אין ספק כי מדובר באחת ההחלטות הטובות שקיבלתם לאחרונה.

תנופת ההתחדשות השוטפת את באר שבע והנגב הפכה את אזור הדרום לשם דבר מבחינת יעדי התיירות בישראל. מלונות בבאר שבע והסביבה מציעים חדרים ושירותי תיירות ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, העיר עצמה שופעת אטרקציות ופעילויות מדליקות.

פעמים רבות, הביקור בדרום הארץ מתוכנן בסיס יומי או למשך מספר שעות בלבד. עם זאת, ככל שמתפתח ענף התיירות בבאר שבע, יותר ויותר מטיילים נשארים ללון בדרום. כיום, מומלץ בהחלט, בעת טיול לנגב, לשקול אפשרות של אירוח בבאר שבע או באחד מאתרי הנופש בסביבה. טיול בן כמה ימים, המשלב ימים ולילות, יכול להפוך את החופשה בבאר שבע לחוויה בלתי נשכחת.

באר שבע מצאה את עצמה בעשור האחרון במרכז התיירות בישראל. אין ספק, המונח "תיירות באר שבע" הפך לנפוץ בקרב ישראלים המבקשים לשבור את השגרה ולנסוע לחופשה מרתקת בלב המדבר. האתרים והאטרקציות אשר מציע ענף התיירות בבאר שבע, יוצרים שילוב מרתק בין חדש וישן, קלאסי ומודרני, אינטימי ורחב היקף. כמו כן, מלבד האטרקציות המדליקות בעיר עצמה (לדוגמא, העיר העתיקה), מלונות בבאר שבע מאפשרים לבאים בשעריהם מיקום מצוין למסלולים ואתרים בכל שאר האזור. לא בכדי, באר שבע זכתה למעמד "בירת הנגב". מיקומה הגיאוגרפי הופך אותה ליעד קרוב ואטרקטיבי מחד, ולנקודת מוצא לאתרים מרתקים מאידך. להלן דוגמא למספר אפשרויות בעת טיול בבאר שבע ובנגב.

אתרים היסטוריים

ההיסטוריה של אזור באר שבע הפכה אותה למוקד עלייה לרגל עבור תיירים וישראלים רבים. בין אם מדובר בהיסטוריה ישראלית קדומה הבאה לידי ביטוי בבאר אברהם (שנחצבה על פי המסורת בידי אברהם אבינו), ובין אם עסקינן בתל באר שבע (בו ניתן להתרשם משרידיה של עיר מהתקופה הישראלית הקדומה, מהמאה העשירית לפנה"ס), אין ספק כי היסטוריה הינה חלק בלתי נפרד מענף התיירות באר שבע. ביקור בבאר שבע יכול לכלול גם טיול לצידו של הגשר הטורקי עליו שעטה הרכבת העות'מאנית בדרכה לקהיר בתחילת המאה ה-20, או ביקור בבית אשל (המשופץ והמחודש) המספר את סיפורו של היישוב והיהודי בשנות ה-40, ערב מלחמת יום העצמאות.

מסלולי טיול מרהיבים

תיירות באר שבע מציעה לבאים בשערי בירת הנגב מספר של "אטרקציות טבעיות". החל ממסלולי טיול מרהיבים בסביבת הנגב הצפוני, המאפשרים טעימה ממדבר קדמון, דרך צעידה במכתשים או בערוצים המרשימים, וכלה בביקור משפחתי בפארק נחל באר שבע. למעשה, ניתן למצוא באזור הנגב שורה ארוכה של אתרי טבע מרתקים המאפשרים הליכה במחוזות מרהיבים וחיבור נהדר בין גוף ונפש. בילוי באחד מחדרי האירוח בבאר שבע והסביבה יכול בהחלט לכלול טיול בטבע, ואין זה משנה מהו הרכב "הנפשות הפועלות". לדוגמא, במידה ומדובר בזוג צעיר, טיול רומנטי בשבילים מדבריים יוכל לספק את האווירה הקסומה הדרושה. לעומת זאת, במידה והזמנתם מלון בבאר שבע עבור כל המשפחה, תוכלו לערוך טיולים במסלולים משפחתיים המשלבים גם אטרקציות לילדים.

מסעדות ופאבים

עם התגברות זרם התיירים בחדרי האירוח בבאר שבע והסביבה, התפתחה בעיר מודעות הולכת וגוברת בנוגע לחשיבותה של קולינאריה איכותית. כמו כן, החיים הסטודנטיאליים התוססים בעיר, לצד המגמה האדירה של התחדשות ובנייה באזור, יצרו תמהיל מצוין להקמתן של מסעדות ייחודיות. במידה והחלטתם לקחת מלון בבאר שבע על מנת ליהנות מחופשה בעיר הכוללת גם לילות, תשמחו לדעת כי ישנן בנגב שורה של מסעדות איכותיות המציעות תפריטים ייחודים.

למעשה, פועלות כיום בבאר שבע מסעדות המתאימות לכל אירוע והרכב, החל מסעודה רומנטית לזוג וכלה בארוחה משפחתית במחירים נוחים. בנוסף, מדי שנה מגיעים לבאר שבע אלפי סטודנטים המבקשים ללמוד במוסדות הלימוד הפועלים באזור (ובראשם, אוניברסיטת בן גוריון). אי לכך, תנועה זו הביאה לפתיחתם של פאבים ובארים רבים המציעים גם בילוי לצעירים (או צעירים בנפשם) בבאר שבע.

פסטיבלים ואירועים מיוחדים

טיול בבאר שבע יכול ליהנות מ"שדרוג" רציני במידה והוא משתלב עם אחד מהפסטיבלים ו/או האירועים השנתיים המתקיימים באזור. מדי שנה, מגיעים לבאר שבע פסטיבלים ייחודיים אשר הופכים את העיר לאתר תיירות פופולארי במיוחד. לדוגמא, פסטיבל "דרום אדום" בעת פריחת הכלניות או "אינדינגב" (פסטיבל המוסיקה העצמאית אשר הוגדר בעיתון "הארץ" בתור האירוע המוסיקלי המשפיע של השנה). כמו כן, תוכלו ליהנות מאירוח בבאר שבע בתקופה בה מתקיימים בעיר פסטיבל סמילנסקי, פסטיבל היין, או פסטיבל הסרטים "קולנוע דרום". אירועים אלה מושכים אליהם מדי שנה יותר ויותר ישראלים מכל הארץ ומציעים ערבים מהנים ומרגשים שיזכרו לדורות.