אטרקציות עם בע"ח בבאר שבע והסביבה

 

באר שבע והנגב עלו בשנים האחרונות בסערה על מפת התיירות הארצית. כיום, ישראלים רבים מבקרים באזור הדרום ונהנים ממגוון החוויות אשר יש לחבל ארץ זה להציע. אחד ה"טרנדים" הפופולאריים ביותר מבחינה זו הינו אטרקציות המשלבות תיירות עם בעלי חיים. ואכן, רבים מבקשים לשלב בטיול גם אטרקציות עם חיות למיניהן. להלן דוגמא למספר אתרים מרכזיים עם בעלי חיים אשר יכולים להפוך כל טיול לבאר שבע והסביבה לחוויה מושלמת.

נגב ZOO, גן החיות הזואולוגי בבאר שבע

אין ספק כי בילוי בגן חיות יכול להיות פעילות מושלמת עבור כל המשפחה. גם הגדולים, ולא רק הקטנים, ייהנו מאד מיום הכולל ביקור בגן הזואולוגי בבאר שבע. בגן הזואולוגי ניתן לצפות בזוחלים, יונקים ועופות אשר בולטים ביניהם הקופים, החתולים, מפרסי הפרסה והמכרסמים. כמו כן, מתגוררות בגן גם חיות חווה למיניהן.

מדובר באחד המוסדות הוותיקים בבאר שבע והדרום מבחינת אטרקציות עם בעלי חיים. הוא הוקם לראשונה בתור פינת חי בשנת 1954. עם השנים, הגן הלך והתפתח וזכה לתמיכה של משרד החינוך ועיריית באר שבע. משכנו הנוכחי של הגן נחנך בשנת 1996. באתר ניתן לצפות בכ-150 מינים שונים של בעלי חיים והוא יכול בהחלט לרגש את הבאים בשעריו. ישנן במקום גם פינות ישיבה נעימות ופעילויות לילדים. הגן פתוח גם בשבתות ושעות הפעילות משתנות בהתאם לעונה.

חוות האלפקות במצפה רמון

חוות האלפקות במצפה רמון נמצאת כ-50 דק' נסיעה דרומית מבאר שבע. מדובר באטרקציה פופולארית במיוחד ומגיעים אליה מדי שבוע תיירים מכל רחבי הארץ. בחווה גדל עדר של כ-600 אלפקות ולאמות והיא אטרקציה ייחודית בישראל בכלל ובנגב בפרט. הביקור בחווה הינו מושלם מכל הבחינות. למשל, אפשר להשתתף במקום בהאכלה, צפייה ואף רכיבה (על לאמה, אופציה האפשרית לקטנטנים בלבד). בחג הפסח ניתן לצפות בגז העדר וקיימת במקום גם הפעלה לכל המשפחה בשבתות, חופשות וחגים. החווה מוציאה גם טיולי סוסים לאזור מכתש רמון.

רכיבה על סוסים

בבאר שבע וסביבתה פועלות מספר חוות סוסים מהטובות בישראל. למשל, במושב גילת, 10 דק' נסיעה מבאר שבע, ניתן ליהנות מטיולי סוסים באזורים הפראיים שמסביב למושב. חווה מומלצת נוספת נמצאת במושב מסלול הממוקם כ-15 דק' נסיעה מבאר שבע לכיוון מערב. כמו כן, ישנן גם חוות סוסים נוספות הפועלות בתוך העיר והמוציאות טיולים בבאר שבע ובשטחי הטבע המיוחדים שמסביב לבירת הנגב.

חי בר נגב בקיבוץ רביבים

30 דקות בלבד מבאר שבע, בקיבוץ רביבים, פועל חי בר נגב. מדובר בחוויה אפריקנית אותנטית המאפשרת ביקור בכפר חווייתי של בתי בוץ. בכפר תוכלו לקבל הדרכות בנושא דינוזאורים וארכיאולוגיה, וקיימת במקום גם פינת חי המאפשרת ליטוף והאכלה. כמו כן, הילדים (וגם הגדולים) יכולים להשתתף בפעילות המתקיימת במקום כגון אפיית פיתות ופינת יצירה. חי בר נגב הינו גן זואולוגי מדברי בו ניתן לצפות במספר חיות מדבר. כמו כן, הביקור במקום יכול להשתלב עם ארוחה מדברית אמיתית כמיטב המסורת.

כנף של אהבה – חיות מההווי האוסטרלי

קיבוץ כפר מנחם, הנמצא כ-50 דקות נסיעה צפונה מבאר שבע, מארח את אחד מחוות בעלי החיים המיוחדות ביותר בישראל. מדובר בגן "כנף של אהבה" בו ניתן להתרשם מבעלי חיים אשר מקורם באוסטרליה וניו-זילנד. הספארי כולל פעילות לילדים ופינות יצירה וליטוף. כמו כן, במתחם ישנן פינות חמד המאפשרות לשלב בביקור גם פיקניק משפחתי. "כנף של אהבה" הינו כפר חינוכי עבור ילדים בסיכון וניתן לבקר בו בהתאם לשעות הפעילות.

חוות גמלים בנגב

איך אפשר לבקר בדרום מבלי לפגוש גמלים, ספינות המדבר בכבודן ובעצמן? ואכן, אחת החוויות המדליקות ביותר שניתן לשלב במסגרת טיול לדרום הארץ הינה רכיבה על גמלים. חוות הגמלים בנגב, אשר הוקמה לפני כ-30 שנה בסמוך לעיר הנבטית ממשית ועל דרך המשי, מפעילה טיולי גמלים איכותיים על גבי עדר נאקות מהגדולים והמטופחים בישראל. כמו כן, המקום דואג גם לפעילויות נוספות ומעניק חוויה מדברית-בדואית אמיתית.

* מגדלי בן גוריון, האלטרנטיבה להשכרת חדרים בבתי מלון בבאר שבע , הפך ליעד פופולארי לאירוח ולינה בבאר שבע עבור גורמים מקצועיים ופרטיים כאחד לטיול מושלם בלי לדאוג למחירים.