אטרקציות לכל המשפחה בבאר שבע

באר שבע והנגב הפכו בשנים האחרונות למוקד תיירותי פופולארי במיוחד. ישראלים רבים מבקרים באזור זה  וטיולים משפחתיים מכוונים לא אחת דרומה. ואכן, אזור באר שבע והסביבה מלא באטרקציות מדליקות לכל המשפחה. מדובר בפעילויות רבות ומגוונות המתאימות לכל גיל וגיל – החל מקטנטנים אמיתיים, דרך ילדים גדולים יותר וכלה בפעילות המתקיימת בהשתתפות מלאה של כל נציגי המשפחה.

ככל שהתפתחה התיירות בדרום, כך צצו כפטריות אחרי הגשם אטרקציות לכל המשפחה בבאר שבע והנגב. ניתן לחלק את הפעילות המשפחתית בבאר שבע למספר אפיקים. ראשית, באר שבע הינה עיר מרכזית בדרום הארץ אשר זכתה (לא לחינם) לכינוי בירת הנגב. מדובר בעיר השופעת באתרים תיירותיים מדליקים כגון מבנים היסטוריים (למשל, באר אברהם), אטרקציות עכשוויות (לדוגמא, גן החיות נגב ZOO) ו/או אתרי טבע מדליקים אשר המוביל מביניהם הינם פארק נחל באר שבע רחב ההיקף. זאת ועוד, ברור כי הטיול לבאר שבע איננו חייב לכבול את המשפחה לשעריה של בירת הנגב בלבד. נסיעה קצרה בכבישי הדרום, על נופיהם עוצרי הנשימה, תוכל להוביל את המשפחה לאטרקציות איכותיות המתקיימות ביישובים, במושבים ובקיבוצים שבסביבה.

להתאים אטרקציות למשפחה

בעת ארגון טיול משפחתי בדרום, מומלץ לבחון אפשרות של שילוב אטרקציות לכל המשפחה במסגרת לוח הזמנים. אין ספק כי היות והאטרקציות המגוונות בדרום פונות לכל קהלי היעד האפשריים, סביר להניח שכל משפחה תבחר בפעילויות המתאימות לחבריה. כמו כן, לעיתים, ניתן יהיה לשלב את הטיול בדרום בהתאם לתאריכים ספציפיים. לדוגמא, טיול לבאר שבע בעת שמתקיים פסטיבל קולנוע דרום יוכל לכלול צפייה בסרטים ישראלים איכותיים המוקרנים לראשונה על המסך הגדול. בדרום הארץ מתקיימים מדי מספר חודשים פסטיבלים וירידים מדליקים. כמעט בכל מקום בו מתארגנת פעילות כלשהי מסוג זה, קיימת גם הפעלה לילדים.

חשוב לציין כי מרבית המקומות הפותחים את שעריהם לציבור הרחב יודעים כי הטיולים לבאר שבע והדרום נעשים לא אחת בהרכב משפחתי מלא. אי לכך, כמעט בכל אטרקציה ניתן ליהנות מפעילות לילדים המתאימה לרוח האתר. עם זאת, חשוב להבין לליבן של הנפשות הפועלות ולהגיע ליעדים המעניקים מענה עבור כל המטיילים על שלל הגילאים המרכיבים את התא המשפחתי.

אז מה אפשר לעשות?

אטרקציות פופולאריות נוספות בבאר שבע הינן אטרקציות בשילוב עם בעלי חיים. ניתן ליהנות משלל אטרקציות עם חיות בבאר שבע והסביבה כגון רכיבה על סוסים, רכיבה על גמלים, פינות חי, גן החיות בבאר שבע, חווות ייחודיות (למשל – חוות האלפקות במצפה רמון) ועוד.

משפחות רבות מגיעות לאזור הדרום ומשלבות עם הטיול גם פעילות ספורט אתגרי. באר שבע נמצאת בצפון הנגב, בלב ליבו של אזור בעל נופים קדמונים מרשימים. אין ספק כי ניתן בהחלט ליהנות באזור זה מפעילות כגון טיולי ג'יפים, סיורי טרקטורונים, קארטינג, סנפלינג וכדומה. אופציה נוספת בתחום זה הינה השכרת אופניים (למשל – ניתן לעשות זאת בקיבוץ בארי, הנמצא כ-15 ק"מ מערבית לבאר שבע). ספורט אתגרי מעצים את החוויה מהטיול ומאפשר התרשמות נטולת פילטרים מהנופים והמראות אשר יש לנגב להציע. היות ומדובר בנוף ייחודי, ברור אפוא כי רק סיור בשטח עצמו יוכל להעביר את החוויה במלואה.

משפחות אשר תהינה מעוניינות לשלב ביקור תרבותי ומעשיר במהלך הטיול תוכלנה לבקר במוזיאונים המרשימים בדרום. מדובר בשורה ארוכה של מוזיאונים ומרכזי מבקרים אשר נהנים מייחודיות בשל מיקומם בנגב. למשל, צריף בן גוריון בשדה בוקר או מרכז ג'ו אלון המהווה מוזיאון ייחודי לתרבות הבדואים. בתוך באר שבע עצמה, ניתן ליהנות ממוזיאונים וגלריות המשלבים אמנות קלאסית עם השקפות מודרניות (הבולט מביניהם הינו מוזיאון באר שבע הוותיק). גם ביקור באתרים ארכיאולוגיים בנגב יכול להיות חוויה משפחתית. למשל, ניתן לבקר בשרידי הערים הנבטיות שבטה או ממשית, או לנסוע מזרחה כ-50 דק' למצדה.

בתקופה האחרונה, חלה התפתחות משמעותית בתחום הקולינאריה בדרום הארץ. חוות אורגניות ויקבים המתסיסים יינות בוטיק הפכו למחזה נפוץ בכל רחבי הנגב. על פי רוב, ביקור במקומות אלה ידרוש תיאום מראש. עם זאת, אין ספק כי ביקור משפחתי ביקב בוטיק או בחוות גבינות ייחודית יכול בהחלט למלא את שק החוויות בכל טוב.

לסיכום,

הטיול לבאר שבע יכול לכלול גם שילוב של אטרקציות מדליקות. כמעט כל אתר בנגב מציע פעילות משפחתית ברמה כזו או אחרת. שילוב של אטרקציות לכל המשפחה בבאר שבע יכול בהחלט להעצים את החוויה מהנסיעה המשפחתית (וכמובן לייצר תמונות מרשימות). כפי שניתן לראות, במאמר קצר זה, האופציות הינן רבות ומגוונות. אי לכך, חשוב להתאים את האטרקציות לאופי המטיילים. בסופו של היום, האתרים השונים בנגב מציעים אטרקציות לכל המשפחה בבאר שבע אשר ייצרו עבור המטיילים חוויה ייחודית שקשה למצוא כמוה במקומות אחרים בישראל.

* מגדל בן גוריון, האלטרנטיבה להשכרת חדרים במלון למשפחה בבאר שבע,  מציע לכם אירוח הכי טוב בבאר שבע לטיול משפחתי מושלם בלי לדאוג למחירים.